ah
Soru Sahibi
12 Eylül 2016 00:01

Kronik faranjit

Selam sayın hocam. Bundan 8 ay önce faranjit olmuştum. Ondan sonra boğazımda takıntı hissi, gıcık sürekli boğaz temizleme istegi, kuru öksürük, geniz akıntısı, burun tıkanıklığı var. Bir çok doktora gittim alerjik olabilir dediler en son bir doktor kronik faranjit dedi. Birçok ilaç kullandım ama pek bir faydasını göremedim. Artik boğazım çok fazla tahriş oldu ve acıyor. Ne yapmam gerekiyor. Ve tedavisi mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Fatih Bora
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Farenjit olduğundan eminseniz sadece tuz ve karbonat ihtiva eden bir bardak ılık su ile boğaz gargarası yapmanız yeterli olur.

17 Eylül 2016 10:04
ah
Soru Sahibi

Teşekkürler hocam. İnşallah geçer çok yordu artik.

19 Eylül 2016 00:43
Prof. Dr. Fatih Bora
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

geçmiş olsun.

27 Eylül 2016 09:12