MC
Soru Sahibi
13 Temmuz 2015 01:32

Koyu renk dışkı

İyi geceler hocam , bundan 4 gün önce 2 gün üst üste bol miktarda yaprak sarması yedim , o günden beri dışkım çok katı ve çok koyu bir renk böyle çok koyu bir yeşil gibi , kafama çok takıyorum ve endişeleniyorum , bu koyu renk kötü bir şey olabilir mi , eğer yaprak sarmasından olsa üzerinden 2-3 gün geçtiği için dışkı rengimin düzelmesi gerekmez miydi. ? Başka bir şikayetim yok ama bu koyu renk dışkılama beni çok endişelendiriyor internette yazılanları okudukça. Yaşım 23

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. KORAY Tuncer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Merhaba, Dışkı rengi yenilen gıdalara bağlı olarak değişebiliyor. Klorofilli gıdalar sonrası dışkı rengi çok koyu olabilir. Yaşınızı da dikkate alınca ciddi bir şey olduğunu çok tahmin etmiyorum. Çok kaygilaniyirsaniz kolonoskopi yaptırıp kalinbarsaginizin durumundan daha emin olabilirsiniz. Geçmiş olsun.

16 Temmuz 2015 21:12