KK
Soru Sahibi
31 Mart 2016 13:51

KORONER ANJİYO GEREK VARMI ?

HOCAM UZUN SÜREDİR GİTMEDİĞİM BÖLÜM KALMADI (EN ÇOK KARDİOLOJİ OLMAK ÜZERE DAHİLİYE,GASTROENTROLOJİ (ENDOSKOPİ YAPILDI MİDE ÜLSERİ TEDAVİ EDİLDİ),KULAK BURUN BOĞAZ (GENİZ ETİ VARDI BU YAŞTA OLMAZMIŞ ALINDI PATOLOJİ TEMİZ), NÖROLOJİ , 3 KERE ACİL KARDİOLOJİ EKG TEMİZ GERİ GÖNDERDİLER ŞİKAYETİM ÇARPINTI GÖĞÜS AĞRISI AMA GÖĞÜS AĞRIM HAREKET İLE ARTIYOR NEFES DERİN ALINCA BATMA VESAİR,EKO 2 KERE YAPILDI 3 AY ARA İLE EN SON GEÇEN AY TEMİZ,RİTİM HOLTER 24 SAAT TEMİZ EKSTRA ATIM VESAİR YOK,2 KERE EFOR EKG İKİSİDE TEMİZ.. FAKAT GEÇEN GÜN KALBİMDE ŞÖYLE BİR ATIM HİSSETTİM TARİFİ '' TIK TIK TIK . . TIKTIKTIK TIK TIK . . TIKTIK' GİBİ ARADA SANKİ BOŞLUKLAR SONRA HIZLANMA VESAİR.. GİTTİM YİNE ACİLE YOK BİŞEY DENİLDİ VE SABAH YİNE HİSSETTİM BU SEFER EKG DE YAKALADI DOKTORUM. ALTTA YATAN BİR HASTALIK YOK MASUM İYİ HUYLU BİR ERKEN ATIM DEDİ RAHATSIZ OLUYORUM DİYE GÜNDE YARIM CONCOR VERDİ.10 GÜN KULLAN GEL DEDİ... HAYAT KALİTEM CİDDEN DÜŞTÜ.. BU GÖĞÜS AĞRISI İÇİN BİR DOÇ YARDIM ALDIM VE TORAKS TOMOGRAFİ DE TEMİZ.. KAN TESTLERİM TSH KARDİYAK TESTLER SEDİMANTASYIN VESAİR HEPSİ TEMİZ AMA BU KENDİMİ DİNLEMEM VE ÇARPINTIM BANA HAYATI ZİNDAN EDİYOR.. KİLOM 95 BOY 1.79 YANİ KİLOM VAR BUNUN DA MI İLGİSİ VAR,KONDİSYON ÇOK AZ BENDE MASA BAŞI ÇALIŞIYORUM.. MÜSAİT ZAMANDA SİZİDE ZİYARET ETMEK İSTERİM BİR ÖN BİLGİ BİR RAHATLAMA YAŞIYORUM SİZLERDEN İYİ YANIT ALINCA.. İNANIN ÇOK ZOR YAŞADIKLARIM.. SON 10 GÜNDÜR YOK HOLTER TAKILDI SONUCU (2.KEZ HOLTER TAKILDI 3 AY ARA İLE) MİN : 44 MAX: 170 (BEN MERDİVENİ ÇOCUK KUCAĞIMDA ÇIKTIM 5 KAT BİLEREKTE TUŞA BASTIM İNCELENSİN DİYE) ORT: *** *** ** QRS , 2 ADET SVE İZOLE , PAUSE VT SVT AF AV BLOK İZLENMEDİ , 100 ÜSTÜ 1041 , 60ALTI *** *** ** , 1,9 SN MAX R-R , YA ZATEN BENDE TAKILI İKEN Bİ SORUN OLMADI AMA İLK KEZ 15 GÜN ÖNCE VEDE SON KEZ O ZAMAN HİSSETMİŞTİM (ATIP DURUYOR SONRA DEVAM EDİYOR ARADA KESİLMEYE UĞRUYOR GBİ).. HOLTER TAKILI İKENDE SORUN OLMADI AMA O GÜN BAŞIMA İLK KEZ GELDİĞİ GÜN ANLATAMAM SİZE PANİK HALİMİ :( PSİKİYATRİ İLE GÖRÜŞ DEDİ TÜM HEKİMLER

4 cevap
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Serdar Akgün
Kalp Damar Cerrahisi

Bence psikatyatrik yardım alman gerekli. Gereken herşey yapılmış.

31 Mart 2016 13:57
KK
Soru Sahibi

HOCAM SADECE ŞUNU İLETİYİM.. EVET EVHAMLIYIM PANİK ATAK TARZI OLDUM BELKİ PANİK ATAK.. AMA NEDEN 5 KATLI BİR İNAYA ÇIKTIĞIMDA NEFES NEFESE KALIYORUM, GERÇİ KİLOM 94 BOYUM 1.79 KİLOLUYUM YANİ VE HAREKETSİZ BİRİYİM İŞİM VE YAPIM GEREĞİ.. GÖĞÜS AĞRIM HEP VAR 8 AYDIR HAREKET İLE ARTIYOR ÖNE EĞİLİNCE BASTIRINCA FELAN BENDE O AĞRIYI KALP İLE İLİŞKİLENDİRİYORUM HEMEN ACİLE :( KORONER BT KALDI Bİ YAPILMADIK ONU YAPTIRMALIMIYIM DOKTORLAR KIZIYOR GEREKSİZ DİYOR AMA.. TEK O KALDI EN SON KALP MR DE ÇEKİLDİM GİZLİCE. NORMAL SINIRLARDA BULGULAR YAZIYOR MR DA BİŞE ANLAŞILIRMI DAMARSAL ? İLAÇLI İDİ

1 Nisan 2016 10:17
Prof. Dr. Serdar Akgün
Kalp Damar Cerrahisi

Söylediğim gibi ve sende kabul ediyorsun. Sounun tamamı zihinsel. Senin sadece bunu görmen gerekiyor. Bunu kendin görmezsen hasta olacaksın. İlk işin hemen bir psikiyatriste gitmen ve düzenli yardım alman ve düşük dozda sakinleştirici kullanmandır.

1 Nisan 2016 11:32
KK
Soru Sahibi

hocam çevremde bana destek yerine köstek olan bir çok insan var.. koroner BT anjiyo olmadan kesin bir şey çıkmaz diyorlar. basit bir yöntem olduğunu ve klasik bt den farklı olmadığını duydum. benim doktorum boşuna radyasyon alırsın gereksiz diyor. çok yordum sizi hakkınızı helal edin..en son akciğer MR çekildim ilaçlı onda çıkarmıydı damarsal bir problem olsa !

4 Nisan 2016 09:07
Prof. Dr. Serdar Akgün
Kalp Damar Cerrahisi

Bunları unut keyfine bak.

5 Nisan 2016 07:47
KK
Soru Sahibi

Hocam dayanamadım koroner bt yaptrdım ama bnm bu carpıntı şikayetim geçmiyor anjio da hersey tertemiz çıktı eko tertemiz holter de 2adet supraventikuler eksistol öıktı basla bişe yok ama bnm bu göğüs ağrım ve carpıntım özellikle heyecan ve yemek sonrası efor ile artıyor hangi birime gitmedim ki hepsi temiz deyip gönderiılar napmalıyım hocam bıktım artık hayat zindan

23 Nisan 2016 19:39
Prof. Dr. Serdar Akgün
Kalp Damar Cerrahisi

Başka tetkik yaptırmana gerek yok. Piskiyatristen yardım alman gerekli. Aşağıdaki videolar yardımcı olabilir. obezite: https://www.youtube.com/watch?v=-ZbuNifVFmc göğüs ağrısı: https://www.youtube.com/watch?v=4fbptnJ6aZw çarpıntı: https://www.youtube.com/watch?v=nZt90YtcnqI youtube'dan serdar akgün diye aratabilirsin. Sakin ol. Sağlıcakla kal

24 Nisan 2016 09:35