ca
Soru Sahibi
19 Ocak 2013 19:52

kornea inceligi

sayın hocam benim sekiz yaşında bir kızım var.korneası çok ince.öyleki üç yaşındayken annesinin parmagının degmesiyle yırtıldı.amaliyat oldu ve şuanda o gözü görmüyor.amaliyattan üç yılsonra yine kendiliginden korneası yırtıldı.tekrar amaliyat oldu.şuanda gözlük kullanıyor ve saglam gözüde az görüyor.sayın hocam size sormak istedigim acaba korneasını kalınlaştırmak için bir yol var mı?görmeyen gözü için birşeyler yapılabilir mi?saglam gözünü nasıl koruyabiliriz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Osman Murat Aksoy
Göz Hastalıkları

eger gözün arka kısmı (göz sinirleri)normal ise kornea nakli ile görme biraz düzeltilebilir. saglam gözünüde 6 aylık aralarla takip edip kornea kalınlığını ölçmemiz gerekir.

21 Ocak 2013 17:47