KB
Soru Sahibi
28 Şubat 2014 19:08

KORKU PROBLEMİ

merhaba nilgün hanım. çocuğum yaklaşık bir aydır arabalardan ve motorlardan çok korkuyor. eskiden parkta çok rahat oynardı şimdi pakta elimizi yada yakamızı paçamızı hiç bırakmıyor. tek başına topla oynamıyor, tek başına koşmuyor. evde koridora bile çıkmıyor. sadece odanın içinde rahat oynuyor. başına belli bir olay da gelmedi. sadece bir kere kafeteryada otururken yanımıza yüksek sesle bir motosiklet geldi. Onun sesinden çok korktu, çok ağladı ayrıca bir buçuk aydır banyo da yapmıyor. zorla yıkadık. daha çok korkmaya başladı. silerek temizliyorum. bu konularla ilgili bana yardımcı olabirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

2-3 yaş civarında buna benzer korkuların yaşanması normaldir.Banyo zamanı için banyo oyuncak ve kitapları alınarak sadece suda oynamasını sağlayın 1 hafta sonunda suya alıştıktıktan sonra köpük koyarak oynamasını sağlayın.Oyuncak bebeklerinizi yıkayabilirsiniz.Gözünün kapanmasından hoşlanmıyorsa başını geriye doğru eğerek yavaş yavaş yıkayabilirsiniz.Sakin ve neşeli tutumunuzla ona güven verebilirsiniz.Kolay gelsin İyi Günler

7 Mart 2014 11:28