TT
Soru Sahibi
1 Haziran 2015 15:32

kolposkopi sonucu

hocam kolposkopi sonucum doktora gitmeme daha var değerlendirmenizi rica ederim. tşk. tanı: postkoital kanama makroskopi: 1- ecc 0.3 cc hacimde mukoid nitelikte materyal. tta 1 bl 2- saat 1: 0.5 cm çapında, sarı beyaz renkli metaryal. tta 1 bl 3- saat 6: en büyüğü 0.4 cm çapında 4 adet beyaz renkli biopsi materyali. tta 1 bl 4- saat 12: 0.6 cm çapında, sarı beyaz renkli materyal. tta 1 bl mikroskopi: tanı: 1- ecc, küretaj; yüzeysel endosevikal dokular 2- serviks, saat 1 hizası; endoservikal polip 3- serviks, saat 6 hizası; kronik servisit 4- serviks, saat 12 hizası; endoservikal polip

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kutlugül Yüksel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sonuçta tehlikeli bir durum yok, polipler alınmış, kronik servisit için doktorunuza danışınız, gerekli görürse tedavi verebilir. Hoşçakalın

3 Haziran 2015 11:27