YZ
Soru Sahibi
8 Şubat 2016 00:48

Kolostomi ve fitik sonrasi komplikasyon

Hocam merhabalar Size bir soru sormak istiyorum benim annem ankara numune hastanesinde son 6 ay icinde 4 kere ameliyat oldu fitik ve bagirsagindan Cok sukir kanser degil fitigi surekli tekrarladi En son kolostomi ameliyati oldu 3 ay oyle yasamina devam etti ve 3 ayin sonunda kapattilar Kapattiklari yerden 1.5 ay iltihap geldi Kolostomi yeri kapandi en son 2 gun once hastaneden cikis yaptik karnindan tomogrofi cektiler siringayla baktilar iltihap gelmiyor tomosundada bagirsagi falan delinmis mi diye dusnmustum ben birsey cikmadi ama karni baya bir sis doktorlar sordugumda bu normaldir cunku karnini iki kere acip kapattik bagirsaklarini yikadik kestik diktik dediler o sislik zamanla gecer diyorlar bende korkuyorum sizce bu sislik normal mi hocam buyuk abdestini gazini falan yapiyor ishal tarzinda o zamanla duzelirmis Basinizi agrittiysam kusura bakmayin hocam iyi calismalar dilerim

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Yardımcı olmam zor Zehra Hanım. Ayrıntılı anlatmanıza rağmen bizim daha kesin konuşmamız bazı hataları doğurabilir. Muayene bulgularını ve diğer demografik ayrıntıları bilmediğim için kesin konuşmam zor. Anlattıklarınız çerçevesinde kesin bir şey söyleyemiyorum. Ancak bu karmaşık geçmişi bilen cerrahlarınız çözüm sağlayabilirler. Sevgiler, Prof. Dr. B. Bülent Menteş *** *** ** (ofis) (*** *** ** (sekreter mobil tel)

9 Şubat 2016 16:57
YZ
Soru Sahibi

Tesekkur ederim hocam

9 Şubat 2016 17:04
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Umarım herşey yolunda seyreder. Sevgiler, BM

21 Şubat 2016 20:53
YZ
Soru Sahibi

Sordum hocam karnin sisligini fitigi varmis buyuk ama suan ameliyat edemeslermis Yinede cok tesekkur ederim size

21 Şubat 2016 20:58
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Umarım herşey yolunda seyreder. Sevgiler, BM

1 Mart 2016 15:59