ŞH
Soru Sahibi
5 Haziran 2017 23:43

Kolonoskopi Raporu

Kolonoskopi Raporu Şikayet rektal kanama Bulgular: Perine muayenesi ve rektal tuşede grade 1 internal hemaroid saptandı. Rektal tuşesi olağan saptandı. Kolonoskopiye geçildi rektum 20.cm de lümeni tıkayan ülsere-vejetan kitle saptandı, multiple biopsi alındı(rektum cA?) sigmoid kolonda yaygın divertiküller saptandı. Sigmoid kolon 40.cm de bir adet saplı polip saptandı, polipektomi uygulandı.Sap kısmından biyopsi alındı. Kolon diğer ansları olağan saptandı. TANI : Rektum CA? Yorumlarsanız sevinirim. Kolay gelsin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Akın
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

dr nuz sizi bilgilendirmiştir. endoskopi raporunuza göre kalın bağırsağınızda kolon kanseri var

7 Haziran 2017 09:39