UE
Soru Sahibi
9 Haziran 2017 02:22

Kolon kanseri metastazı

Hocam babam kolon Ca. Ve 2 sene önce beyin kanaması geçirdi.En son çekilen pet sonucunu yazıyorum. İlgilenirseniz çok sevinirim. En son çekilen PET-BT ile mukayeseli yorumda; Karaciğerde en büyüğü 5.segment parankimi seviyesinde yaklaşık 47x26 mm ebatlarında olmak üzere her iki lobda izlenen eski çekime göre metabolizmaları ve lokalizasyonları artarak devam eden çok sayıda ve ebatta hipermetabolik metastatik lezyon Batında peripankreatik paraaortikve perihepatik lojlarda izlenen eski çekime göre metabolik aktiviteleri artarak devam eden hipermetabolik metastatik lenf nodları Her iki akciğerdeeski çekime göre lokalizasyonları ve ebatları artarak devam eden ametabolik inaktif nodüler lezyonlar eski çekimde izlenmeyen ancak güncel çekimde sol surrenal lojda izlenen hipermetabolik nodüler kabalaşma ( met? ) Eski çekimde izlenmeyen ancak tarif edilen kemik alanlarında izlenen hipermetabolik yaygın met kemik lezyonları

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Metastatik kolon kanseri. Mutlaka kemoterapi görmesi gerekir. Tedavinin ayrintilari icin Erzurumda Bir medikal onkoloji danışın. Saygılar. Doç Dr Mustafa Öztürk

9 Haziran 2017 11:10
UE
Soru Sahibi

Hocam kemoterapi öncesinde görüyordu. Ancak beyin kanamasından dolayı doktorumuz ağır olmayan bir tedavi uyguladığını söyledi. Başka bir tedavi şekli yok mudur? Ayrıca babamın kanserinin durumunu merak ediyoruz. Cevaplarsanız çok seviniriz

10 Haziran 2017 01:37
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Beyine yönelik radyoterâpi yapılsın. Daha önceden almadığı hangi kemoterapi ilacı varsa ona ait bir kombinasyonla devam edilmeli.saygilar

12 Haziran 2017 20:49