BB
Soru Sahibi
24 Nisan 2018 19:30

Kolon kalınlaşması

Mrb hocam apandist ameliyatı oldum ve şiddetli karin ağrısıyla doktora gittim kolon kalınlaşması cıktı emar çekildi ve -Coronal planda 7 mm kesit kalınlığında Se tekniği T1 ağırlıklı -Coronal planda 7mm kesit kalınlığında GAE tekniği ile T2 ağırlıklı -Aksiyal planda 8 mm kesit kalınlığında Se teknigi ile T2 ağırlıklı -IVKM verilimi sonrasi aksiyal ve coronal planlarda T1 ağırlıklı sekanslarla gerçekleştirilmiştir. pelviste minimal serbest sıvı mevcuttur batın sag alt kadranda cilt altında lineer tarzda postoperatif skar dokusu izlenmiştir sağ paracekal bölgede ödem. Hastanın Oral Rektal ve IV Kontrastlı Alt Batın BT ile birlikte değerlendirilmesi önerilir yazıyor ağrılarım çok artmaya başladı ağrı karın bölgesinde yayılmaya başladı ve ayrıca karinda cok şişlik var tuvalet alışkanlığımda değişikliler olmya başaldı ve ara ara kanama oluyor ve sürekli tuvalete çıkma isteği oluyor kolonoskopi için gün verildi ve gününe daha cok var onmeli bişey var mi sizce bilgi verirseniz çok sevinirim

3 cevap
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Önemli birşey olabilir. Ama .daha çok gencsiniz. Bu nedenle daha çok bağırsağın inflamatuar hastalıkları dediğimiz kanser olmayan hastalıkları olabilir. Herhangi birşey de çıkmayabilir. Kolonoskopi yapıldıktan sonra tekrar görüşelim. Saygılarımla

25 Nisan 2018 10:19
BB
Soru Sahibi

Mrb hocam kolonoskopi bu gün yapıldı ve biyopsi alinmiş ve kolonoskopi yapılırken kanama olduğu fark edilmiş ve başka bişey çıkmamış kanamanın zararı var mıdır ve ayrıca benim ağrılarım hala çok şidetli devam ediyor

17 Mayıs 2018 04:21
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Biyopsi alınan yerde kanama olabilir. Anladığım kadarıyla kolonda tahmin ettiğim gibi herhangi bir kanseri düşündürecek kitle saptanmamıştır. Bu durumda bize biyopsi sonucu daha ayrıntılı bilgi verecektir. Bu karın ağrıları için curcumin fort kapsül günde 1 adet kullanın. İçinde zerdeçal var. Faydası olur. Biyopsi sonucu çıksın sonra yine konuşuruz. Saygılarımla

18 Mayıs 2018 11:10
BB
Soru Sahibi

Hocam biyopsi sonuçlarım çıktı sonuçta seri kesitler Pas/AB2,5 ile incelenen kolon mukozasinda yüzey epitelinin altında yer yer 2-3 katına çıkan ince fibrozis tabakası yaygın müslümanlar yaygın ödem izlenmektedir . TANI Ödem,Epitel Altında Minimal Fibrozis ,Müsifajlar Bulgular non spesifik,reaktif özelliktedir yazıyor

31 Mayıs 2018 13:14
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tahmin ettiğim gibi barsagin inflamatuar bir durumu çıktı. Gastroenteroloji ve gidin buna yönelik ilaçlar başlarlar. Saygılarımla

31 Mayıs 2018 20:23
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tahmin ettiğim gibi barsagin inflamatuar bir durumu çıktı. Gastroenteroloji ve gidin buna yönelik ilaçlar başlarlar. Saygılarımla

31 Mayıs 2018 20:24
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tahmin ettiğim gibi barsagin inflamatuar bir durumu çıktı. Gastroenteroloji ve gidin buna yönelik ilaçlar başlarlar. Saygılarımla

31 Mayıs 2018 20:23
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tahmin ettiğim gibi barsagin inflamatuar bir durumu çıktı. Gastroenteroloji ve gidin buna yönelik ilaçlar başlarlar. Saygılarımla

31 Mayıs 2018 20:24
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tahmin ettiğim gibi barsagin inflamatuar bir durumu çıktı. Gastroenteroloji ve gidin buna yönelik ilaçlar başlarlar. Saygılarımla

31 Mayıs 2018 20:24
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tahmin ettiğim gibi barsagin inflamatuar bir durumu çıktı. Gastroenteroloji ve gidin buna yönelik ilaçlar başlarlar. Saygılarımla

31 Mayıs 2018 20:25
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tahmin ettiğim gibi barsagin inflamatuar bir durumu çıktı. Gastroenteroloji ve gidin buna yönelik ilaçlar başlarlar. Saygılarımla

31 Mayıs 2018 20:25
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tahmin ettiğim gibi barsagin inflamatuar bir durumu çıktı. Gastroenteroloji ve gidin buna yönelik ilaçlar başlarlar. Saygılarımla

31 Mayıs 2018 20:25