GM
Soru Sahibi
1 Şubat 2017 20:34

Kollostomili 73 yaşındaki hastam

İyi aksamlar murat bey, Ananem için bir soru sormak istiyorum size. Ananem 73 yaşında 2016ocak da kadinhastaliklarindan ameliyat oldu yumurtalık kanseri teşhisi kondu. Kalinbagirsaginda küçük bir metastaz olduğu için kolostomi takılmak zorunda kaldı. Son bir kac gundur büyük abdesti torbaya zor geliyor. Altından da ara ara gaz gelmeye başladı. Bu normal bir durum mu? Kolostomisi olan kişiler arkadan gaz çıkarabilir mi? Endiselenmemiz gerekir mi? İlgiliniz için çok tesekkur ediyor, iyi aksamlar diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Murat Akın
Genel Cerrahi , Endokrin Cerrahisi

aşağıya geçiş olabilir bu normal khd bölümü tdv bitti ise kolostomi kapatılabilir

1 Şubat 2017 22:09