22 Temmuz 2017 17:33

Kolesterilyyuksekligi

MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi Kolesterolyuksekligi son tahlildehdl43ldl160trig138tkol229hbac1 5.5 ldlyi dusuremiyorum bunun icin beslenme oneriniz yokmu boy176cmkilo 88 ldlnin yuksek cikmasinin sebebi olabilirmi her sabah bir tatlı kaşığı sizma zeytinyağı iciyorum kisinda bir tatlı kaşığı tahin pekmez karışımını kullanıyorum tahlil sonuçlarına gore kolesterolu yükseltir mi ayrıca başkada zeytini taňňbne olarak Yiyorum Gizle *** *** ** / Çılgın hocam kolesterol hapını unutkanlık sersemlik yaptığı için içmiyorum bana kırmızı pirinç mayası hapı önerildi zararı olurmu Gizle 1 Gır.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba; öncelikle kilo fazlalığı ve karın bölgesindeki yağlanma ldl, trigliserid, kolesterol seviyelerinde artışa neden olur. İlk yapmanız gereken ideal kilonuza ulaşmanızdır. Bunun dışında sebze-meyve-kurubaklagil tüketimini arttırmak ve et tüketimini azaltmak ldl nin düşmesinde etkili rol oynayacaktır. İlaçlarla ilgili olan kısım uzmanlık alanım değil o nedenle bunu dahiliye doktorunuza danışmak en doğrusu olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

22 Temmuz 2017 21:56