GS
Soru Sahibi
7 Şubat 2012 01:38

koksiks

Sayın Hocam,hamilelik döneminde bir düşme ile kuyruk sokumu kemiğimde bir ağrı oluştu.sezeryan ile doğum yaptım ve doğum yapalı 3 ay oldu.fizik tedavi doktoruna gittim ve çekilen emar sonucunda ödem çıktı ve doktorun verdiği ilacı ve simit kullandım ancak ağrım geçmeyince ortopedi doktoruna gittim ve tomografi istedi.çekilen tomografi sonucum da şu:koksiks alt uzunda proksimal parça ile arada 90 derece oluşturacak şekilde anterior angulasyon artışı izlenmektedir.bu dışında kesitlere dahil kemik yapılar normal strüktür ve mineralizasyondadır.parakoksigeal yumuşak doku dansiteleri normaldir.ağrım hala geçmedi sürekli simit kullanıyorum.doktorum ameliyatının tehlikeli olacağını söyledi ancak ben otururken çok rahatsız oluyorum.nasıl bir tedavi uygulanabilir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Sayın Seçil Gürcanlı, Şikayetleriniz koksigodiniye bağlı olabilir. Ameliyat gerekip gerekmediğine iyi bir fizik muayene ile karar verilir ve buna uygun tedavi yapılır. İsterseniz aşağıdaki telefonlarımdan randevu alabilirsiniz. Sağlık ve esenlik dileklerimle, Prof. Dr. Şafak Sahir KARAMEHMETOĞLU İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Tel: *** *** ** 16 GSM: *** *** ** 85

7 Şubat 2012 22:21