GS
Soru Sahibi
7 Kasım 2013 09:02

Kızımın bacaklarında özellikle eklem yerlerinde morarmalar zaman zaman burun kanaması

İyi günler doktor hanım, Benim kızım 10 yaşında bacaklarında morarmalar oluyor zaman zaman burun kanaması , 6 ay önce hastanede kan tahlilleri yapıldı Aptt si 43,6 42,1 46,3 gibi değerlerde çıktı. Bir gün Aptt si sabahtan ölçüldü 46,3 çıktı sonra tekrar Mixing yöntemi denen bir yöntemle ölçülü 36,1 çıktı. Faktör 8 ve 9 ölçüldü bir problem yok . Bize sonra zaman zaman bazı gribal enfeksiyonlardan sonra bu durumla karşılaşa biliriz dendi . Ancak kızımın hala eklem yerlerinde morarmalar oluyor çok az çarptığı yerler morarıyor. Burun kanamaları çok nadirde olsa oluyor. Ne yapmamızı tavsiye edersiniz biraz evhamlı bir insanım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İnci Yıldız
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Hematolojisi

Bence von willebrand hastalığı yönünden araştırılmalı bir üniversite hastanesine başvurun

7 Kasım 2013 16:22