SC
Soru Sahibi
25 Mayıs 2017 16:13

kistlerden dolayımı?

hocam merhabalar..MR sonucuma göre sinüslerimde mukosel kist çıktı..nefes darlığım nedeniyle gögüs,kardiyoloji vs.bölümlerede gittm bi sorun yokmuş... Acaba bu kistler bu şekilde bi sorun yapabilirmi bende? teşekkürler ilginize...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hakan Soygür
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba, yanak boşluğu içerisinde yer alan içi sıvı dolu ince Zarı ile çevrili yapılara retansiyon kisti denir. Herhangi bir belirti vermediği için çoğu zaman tesadüfen saptanır. Kişiye de hemen hemen hiçbir zaman bir zarar vermez. Sinüs boşluğu içini tamamen doldurmuş veya burun içerisine doğru taşıma yapmışsa temizlenmesi önerilir. Böyle bir kistin nefes darlığı yapması söz konusu olmaz

25 Mayıs 2017 20:02