kc
Soru Sahibi
23 Nisan 2014 17:03

kist büyümesi

her iki memede parankimi fibranglandüler doku artışına sekonder heterojen görünümdedir ve büyükleri 4-5 mm civarında olan birkaç adet küçük kist izlenmiştir.[FKM ile uyumlu]sağ meme ÜDK da saat 1 hizasında büyüğü 16*7mm boyutunda olan komşuluğunda 4-5mm boyutlarında çok sayıda hipoekoik oluşumlar izlenen multıokule hipoekoik solid lezyon mevcuttur[multıpl fibroadenom?]takip önerilir 3 ay sonra kontrol duktal yapılar normal genişliktedir lap saptanmamıştır hocam 3 ay önceki ultrasyon buydu şimdi tekrar çektirdim ama farklı bir hastanede oda şu şekilde her iki memede fibrodlandüler paterne sahip olup sol memede solid veya kistik yer kaplayan oluşum saptanmamıştır.Sag memede ÜDK da toplam boyutu 23*8 mm olan içerisinde en büyüğü 10,2*5,6mm olan birkaç adet posteriorunda akustik güçlenme gösteren öncelikle yoğun içerikli kistlerden oluştuğu düşünülen kist kümesine ait görünüm izlenmiştir.duktal yapılar normal genişliktedir.cilt ciltalti yağ dokusu normaldir.her iki aksillada patolojik boyut ve konfigürasyonda LAP saptanmamıştır 6 ay sonra kontrol hocam siz daha öncekini yorumlamıştınız şimdi de yorumlarsanız sevinirim büyümesi normal mi acaba

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Ultrason yorumları farklı olabiliyor. Yeni raporunuzda da korkacak bir şey ifade edilmemiş. Semptomlarınız, muayene bulgularınız, varsa risk faktörleriniz çerçevesinde karar verilmeli. Sevgiler, BM

24 Nisan 2014 12:42