1 Ekim 2015 17:49

Kendimi iyi hissetmiyorum

Merhabalar 2 hafta önce ateşlendim 16 yaşındayım. Doktorum minoset, 1000 mg antibiyotik (adını unuttum) ve ağız spreyi verdi. Boğaz iltihabı dedi. Fakat benim boğazlarım değil ciğerim acıyor öksürük ordan geliyor boğazımda acı yok. Ateşim düşmüştü ilk 2 gün ama öksürüğüm hiç kesilmedi. 15 gündür artarak devam ediyor ve ciğerim çok acıyor. Ailem geçecek dedi antibiyotiği de bitirdim ama geçmedi. Kendimi çok kötü hissediyorum baş ağrım var ateşim yok sanırım varsada az vardır. Ama ciğerim çok acıyor ne yaptıysam geçmiyor. Doktora gitmeye de zamanım olmuyor okul da başladı. Sizce ne vardır yani tahmininiz varmı? Eğer ciddi bir durum söz konusu ise gitmeye çalışacağım teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Atilla Şengör
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Boğaz iltihabı ya da diğer üst solunum yolu infeksiyonları bazen akciğerlere inebilir. Bronşit ya da zatürre gibi durumlarda öksürük ve göğüste acıma olur. Sizin vakit kaybetmeden bir Göğüs Hastalıkları Uzmanına görünmeniz yerinde olur.

2 Ekim 2015 12:02