aa
Soru Sahibi
9 Şubat 2014 04:01

keçi pisliği seklinde ve yumuşak dışkı

Hocam öncelikle iyi günler dilerim. Ben yaklasik 1 aydır keçi pisliği şeklinde parça parça ve ıkınarak dışkılanıyorum. Sık aralıklarla da gaz çıkarıyorum.Dr.a gittim ultrason çekildi ve kan tahlili yapıldı ve bir sorunum olmadığı belirtildi.Hekimim beslenme düzenimi degistirmemi ve bol sebze meyve ve zeytinyağlı yiyecekler yememi söyledi.Bunları harfiyen uyguladım ancak son zamanlarda dışkım yumuşadı ve inceldi. Hocam sorum şudur;bağırsaklarda bir lezyon vs.olup olmadığı ultrasonla belli olur mu? Bu konuda rahat olmalı mıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Abdulkadir Bedirli
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Defekasyon değişikliklerinde neden olarak bir çok faktör sorumlu tutulmaktadır. Kalın bağırsaktaki bir lezyonu USG ile tespit etmek güç olup, bunun için en değerli tanı yöntemi olan kolonoskopi yapmak gerekir.

10 Şubat 2014 23:38