BS
Soru Sahibi
30 Aralık 2011 13:52

KATARAKT

HOCAM SAYGILAR GOZUM ICIN DOKTOR TOBROSET DAMLA VE MELHEMI VERDI IYI GELIYOR BU ILACLARIN ONEMLI YAN ETKISI VARMI AYRICA KATARAKTLI GOZDE MUTLAK NUMARA BUYUMESI OLURMU HBAC1 TAHLIL SONUCU 6,5 TAN YUKARI OLURSAMI GOZ ETKILENIR ONERINIZ ICIN TESWEKKURLER SEKER HASTASI ICIN

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Onur Aydın
Göz Hastalıkları

önemlı yan etkılerı yoktur ancak lazım olmadıgı zaman kullanmanız ilaca karsı dırenc gelısmesı yanı ılerıkı zamanlarda ılacın etkısının azalmasına neden olabılmektedır..gözde katarakt basladı ise numaralar değişebilmekte, miyopide artıs olabılmektedır...diyabet için ise hba1c nızı ıyı sınırlarda tutup 6 ayda bır göz kontrolu olmalısınız..

6 Ocak 2012 11:01