KZ
Soru Sahibi
25 Şubat 2018 14:37

Kasıkta batma

Merhaba hocam 23 yaşındayım regl dönemlerimde düzensizlikler olur yılın bazı zamanlarında. dün akşam aniden sol kasığıma ağrı girdi dayanılmayacak şekilde değil ama bugünde hafif var ve bacağıma doğru bir çekilme şeklinde ağrı. Yarın regl günüm. Acaba neden olabilir? iyi günler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. M. Çağdaş Türkyılmaz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Öncelikle geçmiş olsun.Özelikle adetin ilk gününde ağrı kadınların dörtte birinde görülebilir.Ancak devamlı olması şiddetli olması ve herhangibir ağrı kesici ile geçmemesi durumda özellikle yumurtalık kistleri olabileceginden bir ultrasonografi ile yumurtalıklarınıza bakılması iyi olur.Kasık ağrısı kadınlarda basit bir idrar yada genital enfeksiyonlarda da olabileceği gibi bazen kist durumunda da olabilir.O nedenle bir muayene ve ultrasonografik inceleme önemlidir.Tekrar geçmiş olsun.

25 Şubat 2018 15:36