SB
Soru Sahibi
31 Mart 2017 17:29

Kas seğirmeleri

İyi günler 2015 şubat yılında bacağımda bir seğirme oldu bunun üzerine seğirmeyi araştırınca karşıma 'als' hastalığı çıktı ve noröloji dok gittim muayene bulguları normal çıktığı halde ısrarım üzerine iğne emg yapıldı ve hiçbir sorun bulunamadı daha sonra 2016 eylül ayında bu seferde ayak tabanlarımın altımda sadece dinlenme halindeMısır patlıyormuş gibi bir his belirdi ve gene aynı korkular başladı tekrar dokt gittim normal muayene bulguları olduğu için emg yapılmadı 20gün kadar magnezyum kullanınca geçti şimdi bir grip sonrasında 10 mart gibi başlayan gene sadece dinlenme sırasında oluşan ayaktabanlarımın altında aynı his var ama buarada aralıklı olarak kaşımda ,kolumda baldırımda saniyelik Seğirmelerde mevcut herhangi bir seğirme olduğunda hemen aklıma als hastalığı geliyor Sizce tekrar bir test yaptırmalı mıyım ve als de seğirmeler nasıl olur çünkü bendeki sadece dinlenme halinde iken oluyor en ufak hareketle geçiyor bu arada güçsüzlük yok ama sadece baldırlarım ağrıyor birde fibromiyalji hastasıyım saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Murat İnan
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Anlattığınız şikayetler ile als hastalığı arasında ilişki yok.yinede nöroloji ye basvurmanizi öneririm Geçmiş olsun

19 Nisan 2017 19:29