İy
Soru Sahibi
18 Aralık 2017 15:41

KARNIN SOLUNDA AGRI

hocam saygılar. tavsiyeniz üzerine 3 ay önce endoskopi ve 1 ay önce kolonoskopi yaptırdım.uktrason ile bakıldı. sadece endoskopi sonucu gastrit ve duedonal ülser teşhisi koyuldu . mide koruyucu ve spasmomen gün aşırı ve colidur antibiyotik her ay 1 hafta kullanımı ile 3 aylık tedavi yazdılar ve 3.ayim da bitiyor . ancak son 20 gundur karnimin sol üst tarafında ağrı sızı yanma ve kaşınma şeklinde rahatsızlık gün içerisinde devam ediyor. dayanılmayacak bir boyutta değil ancak huzursuz oluyorum . ulser ilerlemiş ve başka komplikasyonlar olmuş olabilir ni ? yeme icme ve ilaçlar hakkında tavsiyeniz nedir , ne yapmalıyım hocam ? teşekküler .. yaş 29 erkek ( hocam birde sol kasıkta ağrı apandis ile alakası varmıdır? dün mac oynadım)

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Berkhan Savaşçın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Hayır, organlarda yer değişikliği olmadıkça apandisit sağ tarafta olur. Ancak, böyle muayene etmeden sadece sizin aktardığınız Bilgi ile teşhis ve tedavi çok yanlıştır. Doktorluk muayene, tetkik ve sizden gelen bildiler toplamı ile yapılır. Bu nedenle size endoskopik tetkik yapan arkadaşımla görüşmenizi öneririm. Saygılar

18 Aralık 2017 21:14