YD
Soru Sahibi
6 Haziran 2015 22:39

Karnın sol arka tarafında geçmeyen ağrı

Merhaba, yaklaşık üç ay önce karnımın sol arka tarafında, böğür denilen kısınmda ağrı başladı. Böbrekle ilgisi olduğunu düşünüp üroloji uzmanına muayene oldum ve tüm tetkikler yapıldı, böbrekle ilgili herhangi bir şey çıkmadı. İdrar yolları enfeksiyonuma bağlandı ve o yönde ilaç kullandım. O dönemde kabızlık da vardı ama ağrıyla bağlantılı olduğumu düşünmedim. Bir süre sonra şikayetlerim sona erdi ve normale döndüm. 15 gün önce ağrım yeniden başladı. yaklaşık bir haftadır da fazlalaştı, bazen kramp şeklinde aniden giriyor. Tuvaletim cıvık şekilde ve mukuslu halde, tam ishal de değil. Karnımın üst kısmında da bastırınca ağrı duyuyorum. Buna ek olarak gaz ve karın gurultusu da mevcut. Son iki gündür şikayetlerim daha da fazlalaştı. Doktor kolonoskopi yapmayı önerdi. Bağırsak kanseri olan bir akrabam var ve ben de bu endişeyi taşıyorum. Acaba bu ihtimal nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Serkan Uysal
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Kusura bakmayın çok uzun zamandır bu siteden mail almadığımdan soru gelmediğini düşünüyordum, Yeni aldığım bir mail üzerine baktığımda çok sayıda soru geldiğini ve cevap yazmamış olduğumu farkettim. Şikayetleriniz değerlendirmesi konusunda nasıl devam ettiği ve bugün için farklı durumlar olabilme ihtimali yüksek olması nedeniyle ek yorum yapamıyorum. Geçmiş olsun.

16 Ekim 2015 15:40