AY
Soru Sahibi
21 Şubat 2011 14:28

Kardeşim 36yaşında.Adetleri son zamanlarda biraz düzensiz(41-44-26-38-42 g

Kardeşim 36yaşında.Adetleri son zamanlarda biraz düzensiz(*** *** **-42 gün son aralıkları). eskiden sorun yoktu.Hatta 1,5 yıl once yaptırdığı FSH test sonucu 9.1 Ancak bu kez adetinin 2. gunu yaptırdığı test sonucu FSH 31.43 ve E*** *** ** çıkmış.Şu an çok üzülüyor hamile kalamayacak diye.Dr CYCLO-PROGYNOVA diye bir ilaç vermiş.Bu değerlerin menopoz oncesi ile ilgisi var mıdır?annem 38 yaşında menapoza girmiş ama ablam 42 ve sorun yok.Bu değer değişebiir mi?Bebek sahibi olabilir mi?çok teşekkurl

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Tonguç Gündüz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

FSH değeri yüksek gerçektende. Değerler menopoz değerleri ile uyumlu aslinda. Konu uzun bu nedenle mümkünse kardeşiniz bana telefon ile ulaşabilirse detayli bilgi seve seveveririm. Saygilar.

27 Şubat 2011 22:03