ŞY
Soru Sahibi
5 Ekim 2015 01:52

Kanser sonrası

Merhaba hocam, 2002 ve 2004 yıllarında nazofarenks ca tevasi oldum ve Rt nin yan etkileri sebebiyle sağ kulağımda duyma kaybı Sol kulağımda uğultu var.gittiğim dr lar östeki borusunun zedelenmesinden dolayı olduğunu hiç bir çare olmadığını söylediler. Şimdi bir ziyaretçi Ear popper cihazından bahsetti bana bu cihaz yararlı olur mu yardımlarınızı rica ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tarık Şapçı
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle geçmiş olsun, ear popper östaki tüpünü açmak için kullanılır ancak gecici kapanma durumunda. Yine de deneyin hatta geçici düzelme olursa östaki tüpünü balon ile açma yöntemi yapılabilir.

5 Ekim 2015 07:29
Prof. Dr. Tarık Şapçı
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle geçmiş olsun, ear popper östaki tüpünü açmak için kullanılır ancak gecici kapanma durumunda. Yine de deneyin hatta geçici düzelme olursa östaki tüpünü balon ile açma yöntemi yapılabilir.

5 Ekim 2015 07:32