KC
Soru Sahibi
19 Temmuz 2015 04:30

Kanamam var dogum kontorol hapini birakmama ragmen lutfen yardimci olun

Merhaba Ummugulsum hanim ben daha ince dogum kontrol hapi hic kullanmamistim 8 temmuzda basladim kullanmaya yaklasik 8 gun kullandim iki gun once biraktim kullanmayi. Adetin birinci gunu baslamistim kullanmaya. Y*sm*n kullandim. fakat benim kanamam 8 gun surdu sonra lekelenmelernoldu ve bu gece kanamam basladi. Hapi birakmama ragmen kanama olmasi beni cok korkutuyor. Kanamayi durdurmak icin ne yapabilirim ? En azindan bir gun icin kesecek bir ilac ?Herhangi bir sey tavsiye eder misiniz? Korkulacak bir durum mudur? Yasimda 18 korkuyorum bu sebepten dolayi. Lutfen bana yardimci olursaniz cok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ümmügülsüm Soytürk Koç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Ceylan hanım bu ilaçlar ilk 2 ay kullanim doneminde lekelenme yapabilir. ilaci kestikten sonra da adet gibi yogunlasir. nu kanamayi adet kabul edin. kanama çok yoğun olursa veya 10 gunden uzun surerse bir ilaç baslanarak durdurulur. geçmiş olsun

21 Temmuz 2015 12:13