BA
Soru Sahibi
21 Nisan 2018 19:41

kalp kapakçığı

Merhabalar doktor bey benim kalbim doğuştan mitral sol kapak yetmezliği vardı 2 sene sonra kontrol amaçlı gittiğimde kalp kapakçığımda kalınlaşma olduğunu ve kaçağın başladığını öğrendim 1 sene boyunca her ay penisilin vurulcam bu durum neden olur ne yapmam lazım 21 yaşındayım

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun Yaşınız ve doktorunuzun penisilin başlamasından romatizmal kapak hastası olduğunuzu düşünüyorum yani eskiden geçirilirken halk arasında beta denilen streptokok enfeksiyonlarına bağlı kalp kapak tutulumu olmasıdır Tabi ki kesin nedeni sizi değerlendiren doktorunuz belirtecektir Saygılarımla

22 Nisan 2018 15:31