..
Soru Sahibi
2 Aralık 2015 14:22

Kalp ağrısı

Göğüs ağrısı İyi günler. Yaklaşık 1 senedir göğüs ağrısı şikayetim var.Nasıl bir ağrı derseniz yanma ve sıkışma tarzında genellikle hızlı yürürken,koşarken,yokuş çıkarken,spor yaparken (yani efor sarfederken) gelen dinlenmek zorunda bırakan dinlenince 5 dk içinde hafifleyen ve geçen tarzda.Bu ağrılar geçen sene soğuk havalarda başlamıştı.Belirli bir süre sonra iyice artmaya başlamış bir gün koşarken mideye yayılınca kardiyoloji polikliniğine gitmiştim.Doktor ekg çekmiş ve kalp ritminin anormal olduğunu söyleyip kan tahlilinden sonra başka bir hastaneye sevketmişti.Oradaki ilk doktor ağrının tarzını ve yayılma olup olmadığını sormuş.Sırasıyla Eko yapılması gerektiğini ve efor testi arkasından anjiyografi yapması gerektiğini söylemişti.Fakat asıl doktor eko sonucunda mitral kapaklarda hafif düzeyde kaçak olduğunu söyleyip efor testi ve anjiyografiye gerek olmadığını söylemişti.Ağrının nedeni olarak belki akciğerdir demişti.(Sadece antibiyotik vermişti.) Sonra Yüksek tansiyon sebebiyle tekrar kardiyolojiye gittiğimde mitral kapakta sorun olmadığı söylendi.Havalar sıcaklaştığında şikayetler hafiflemişti.Fakat havalar yine soğumaya başladı.Ve ben yine ağrı çekmeye başladım.Özellikle sabahları soğukta yürürken göğsün tam ortasında sıkıştırıcı bir ağrı oluyor.Ve yine dinlenince geçiyor.Ağrının sebebi ne olabilir...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Bir efor testi yapılsın, normal çıkarsa sorun yok demektir. Bozuk çıkarsa gereği yapılır. İyi günler

2 Aralık 2015 15:53