ÇK
Soru Sahibi
8 Aralık 2013 01:28

Kalça Ağrısı

Hocam merhaba. Testis ca nedeniyle 3 kür kemoterapi aldım. Tedavim biteli 5 buçuk ay oldu. Kemoterapi sırasında kalçamda yani tam kuyruk sokumunum hemen sağ tarafında bölgesel bir ağrı başladı. Yaklaşık 6 aydır aralıklarla devam ediyor. Çekilen bel ve kalça MR'larında herhangi bir sıkıntı yok. Kan sonuçlarım normal. Metastaz gibi bir şey yok dedi doktorum. Yürürken ayakta dururken pek ağrım yok. Ama oturduğumda daha fazla ağrıyan sadece bölgesel bir ağrı mevcut. İlaçlara bağlı bir yan etki olabilir mi? Ne yapabilirim? Bir de hocam öksürme gibi basınç artırıcı durumlarda ağrım daha artıyor. Ne önerirsiniz? Çok teşekkürler. Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Özet
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bu aşamada kontrol abdomino pelvik ct ve MRI tetkikleri yaptırmanız uygun olacaktır.

10 Aralık 2013 15:58