UA
Soru Sahibi
18 Aralık 2017 09:22

kaka geç yapma ve pipide egrilk

Hocam bir önceki sorumda bebeğim kakasını 6-7 güne bir yapılıyor demiştim hatırlarsanız fakat kabız degil yine normal sarı kıvamda yapıyor.Bu konuda doktora goturdum kolon renkli bagırsak ultrasonu çekti bir sıkıntı olmadıgını soyledi,takip etmemizi soyledi.Bu konuda ve pipideki egrilik konusunda en kısa zamanda size gelip cocugumu muayene ettirecegim hocam.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Tekrar geçmiş olsun Ali Bey. Gaz nedeniyle sancısı olmuyorsa, Karın şişliği gelişmiyorsa, beslenmesi iyi ise kaka için bir şey gerekmeyebilir. Ancak, yine de çocuğu değerlendirmeden net bir şey söylemem doğru olmaz. Gelirseniz tetkiklerini de mutlaka getirin lütfen. Sağlıklı günler dileğimle.

20 Aralık 2017 11:43
UA
Soru Sahibi

Hocam merhaba kolay gelsin.Benim 2.5 yaşında oğlum var kabızlık sonucu dışkıyı ağlayarak yapıyor bazen 4 gün yapmadığı oluyor.Bende çocuk cerrahına götürdüm makatta yırtık olduğunu söyledi dubalak verdi fakat çözüm olmadı.Şimdi magnezi kalsine ye başladık günde 1 defa çay kaşığının yarısı kadar veriyoruz iki günde bir yapıyor ağlamadan şükürler olsun .Magnezi kalsineyi 6 ay kullanacağımızı duruma göre azaltarak bırakacağımızı söyledi.Bu ilacı bu kadar uzun süre kullanmak sorun yaratır mı ? devam etmemizde bir mahsur var mı ?

19 Aralık 2019 15:52
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Ali Bey iyi günler. Geçen gün de sorunuza cevap vermeye çalışmıştım. "Çalışmıştım diyorum, çünkü çocuğunuzun durumunu ancak yazdıklarınız kadar bilebilirim. Bu arada, bir uzman doktorun yazdığı ilacı (magnezi kalsinei) süre açısından denetlememi istiyorsunuz ki bu da etik açıdan doğru değil. Bir başka doktora gittiğinizde farklı bir yaklaşımı olabilir. Bunlar yanlış demek değildir. Güvendiğiniz doktorla tedaviye devam etmenizi öneririm. Sağlıklı bir yeni yıl dilerim.

22 Aralık 2019 08:44