DS
Soru Sahibi
9 Haziran 2017 15:32

Kafa yarılması ve zeka geriliği

merhaba ben 14 yaşında bi çocuğum. 2 ay önce arkadaşımın itmesi sonucu kafamı merdivenin sivri yerine sert bi şekilde çarptım ve 3 dikiş atıldı. bayağı kan aktı. bunun zekamı,IQ mu etkileyen bir yanı olur mu? hep kafamdaydı bu soru. şimdiden teşekkürler. mide bulantısı veya baş dönmesi olmamştı

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Zeka doğuştan gelir ve sonradan çevresel uyaranlar ile gelişebilir. Sonradan zeka gerilemesi bazı nörolojik vb. rahatsızlıklar neticesinde oluşabilir. Kafa travmanının 2 ay sonrasında herhangi bir problem olmadan buraya yazarak kendinizi ifade edebildiğine göre şu an için bir sorun görünmüyor gibi. Bir sorun yaşarsan 182 yi arayarak yakınındaki hastanenin Çocuk Nörolojisine randevu alman doğru olacaktır. Geçmiş olsun. Sevgiler...

9 Haziran 2017 19:52