ÖN
Soru Sahibi
1 Mart 2017 15:08

Kadın Hastalıkları

Merhaba Hocam,size bir sorum olacaktı.1 Şubatta adet oldum fakat 3 gun sürdü.Adet kanamam aşırı olmadı.Ve koyu renkte geldi.Normal adetim 5 gün sürmekte.18 Şubatta yani tekrar adet oldum bunun sebebi ne olabilir?Simdi de bir kać gündür karın ağrim var.Daha once hic bir sekilde adet duzensizligim olmadı.Ayrıca bebek dusunuyoruz

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ali Ekber Şahin
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

merhabalar Kadınların çoğu yıl boyunca 11-13 kez adet döneminden geçer. Bu rakama yakın değerler (1-2 az veya fazla) normal olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, adet düzensizliği konusuna ancak sizin için normal olan değerlere bakılarak bir değerlendirme yapılabilir. bir usg ve hormon tahlili durumunuzu aydınlatmaya yardımcı olur sağlıklı günler

2 Mart 2017 10:29