AO
Soru Sahibi
5 Mayıs 2015 18:38

kabizlik

Mrb hocam benim 2 aylik kizim var kakasini 3 gunde 1 fitiille yaptiriyoruz bu hep boylemi devam edecek fitil zararli diyor cevremdekiler bebegim debridat maflor ve zinco ve fitil kullaniyor gunde yarim kasikta zeytinyagi veriyorum ama yok.surekli ıkınıyo yapamıyo

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Muhtar Fatih BEYDİLİ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Anne sütü ile beslenen bazı bebeklerde böyle seyrek kaka yapma durumları normalmiş. Bu duruma doktorlar “kabızlık” demiyorlar. Seyrek kaka yapma durumu bu bebeklerin (benim anladığım kadarı ile) anne sütünü çok verimli bir şekilde kullanmasından veya bağırsaklarının henüz gelişmekte olmasından kaynaklanabiliyormuş. Süt emmede, kilo almada, fitiille yapmayin iyi degil

12 Mayıs 2015 15:36