26 Mart 2013 13:07

kabızlık

HOCAM EVVELKI CEVAPLAEINIZ ICIN TESEKKURLER SAGOLUN 53 YASINDAYIM KABIZLIK SORUNU BAZEN CEKIYORUM YALNIZ SADECE KABIZ OLDUGUMDA IDRARIMA ENGEC 30 SANIYE GEC BASLIYORUM DIGER ZAMANLARDA BU DURUM OLMUYOR SEBEBI NE OLABILIR HER GUN TUVALETE GIDIYORUM BAZEN 2 GUNDE 1 CIKIYORUNOLUYOR AYRICA TANSIYONUM EN FAZLA SINIRA YANI 8*5 A 13 E CIKIYOR BUNUN ICIN YINEDE COVERSLY HAPTAN GUNDE 1 5 LIK ALSAM OLURMU TESEKKURLER SPASTIK KOLON ICIN HERGUN DEBRIDAT 2 ALIYORUM ZARARI VARMI

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Şeyhmus Bey, Spastik kolon sendromunuz varsa hergün yemeklerden sonra debridat alabilirsiniz.Kabizlik içinse bol su içmeli, tam buğday ekmeği,meyve sebze gibi posali besinler tüketmelisiniz.Ayrıca her gün düzenli olarak yemekten 2 saat sonra en az yarım saat yürüyüş yapmak kabizlik ve kalp damar hastaliklari, diabet ve hipertansiyon gibi hastaliklar icin de en az ilac tedavisi kadar faydalidir.Hipertansiyon icin ise bir haftalik tansiyon ölcümlerinizi not almali ve doktorunuza basvurmalisiniz ki *** *** ** kan basinci normaldir. Sağlıklı günler dilerim..

26 Mart 2013 17:39