üh
Soru Sahibi
29 Şubat 2016 15:58

Kabızlık sorunu

3 yaşında kızım aylardır sert kaka kabızlık ağrı ve acı yaşıyor daha önce çocuk cerrahına götürdük bize lavman tedavisi ve dupalac isimli ilacı bir kaç da krem verdi fakat Lavman uygulamamız bizi daha geriye götürdü çok korkuyor ve poposuna krem dahi sürdürmüyor öyle ki ıslak mendille bile poposunu sildirmez derece korkuya sahip oldu. yeme içme sorunumuz yok ama her kakası işkence oluyor kızım için, çok acıyor diyor ağlıyor ev içinde durmaksızın koşturup kaka yapmaya çalışıyor bu kaka için 2-3 gün acı çekiyor sonunda ise çok sert ve yumurta büyüklüğünde kaka yapıyor ne yapmalıyız

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Halime Ünal, çocuklarda çok görülen ve gerçekten ciddi sıkıntılara yol açan bir durumla karşı karşıyasınız. Ancak şunu söyleyebilirim ki, tedavisi hemen kesinlikle mümkün. Bunda en önemli görev size düşüyor. Hem ilaç hem de diyet tedavisini çok iyi uygulamanız gerekiyor. Bunları iyi uygulamazsanız, hangi doktora giderseniz gidin size yardımcı olamaz. Uygulanan tedaviden yeterince memnun değilseniz, bir başka hekimin görüşüne de başvurabilirsiniz. Sağlıklı günler dileğimle.

2 Mart 2016 15:04