KH
Soru Sahibi
25 Ocak 2016 16:06

Jinekomasti :(

Hocam bugün doktora gittim ve Jinekomasti olduğu ortaya çıktı diğer değerlerimde bozukluk yok ama Estradiol (E2 ) 89 çıktı Erkek : 0 - 39 olması gerekiyormuş bu hormonu düşürmek için ilaç kullanmaya gerek var mı acaba ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Ayşe Nur İzol Torun
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Tetkikinizin sonucu doğru ise bu yüksekliğin nedeni için küçük bir araştırma yapmak ve sobrasında da jinekomastinizin süresi de göz önünde bulundurularak ilaç vermek gerekebilir. Geçmiş olsun

25 Ocak 2016 23:42
KH
Soru Sahibi

Hocam cevabınız için teşekkür ederim sizi dinleyip direk bi endokrin uzmanına gittim ve tekrar kan tahlili yapıldı bu sefer Estradiol (E2) 47 çıktı doktor bunun normal değer olduğunu söyledi fakat 1 gün önce yaptığım tahlilde 89 çıktı bunun olması normal mi ? Doktorum bunun çeşitli nedenleri olabileceğini söyledi şu anda bi sorun olmadığını söyledi genede size bi sorayım dedim ? Bu arada östrojen düşürmek için zerdaçal ve brokoli iyi geldiği söyleniyor doğru mu ?

27 Ocak 2016 12:19
Doç. Dr. Ayşe Nur İzol Torun
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Dizi görüp muayene eden hekimle bunu görüşmelisiniz. Sizi muayene etmediğim için bir öneride bulunmam doğru olmaz

31 Ocak 2016 07:17