BM
Soru Sahibi
3 Eylül 2014 18:11

iyi huylu testis tömöründe metastas

İyi günler hocam abim bir ay önce testis tümörü ameliyatı oldu patoloji sonucu iyi çıktı fakat 4 mm akciğer é vede 7 mm karın bölgesinde sıçrama yaptığı söylendi kemoterapi görmeye başladı benim sorum tümörün iyi huylu çıkmasına rağmen sıçrama yapması neden oldu bu durum bizi çok korkuttu acaba neden sıçrama yaptı bu durum ne kadar normaldir ve kemoterapi sonrası düzelme şansı ne kadardır aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

MERHABA KEMOTERAPİ SONRASI TAMAMEN DÜZELEBİLİR. PATOLOJİ SONUCU NU YAZMAMIŞSINIZ ANCAK TESTİS TÜMÖRLERİNİN ÇOĞU ÇOK İYİ TEDAVİ EDİLEBİLİR

17 Eylül 2014 22:02