YS
Soru Sahibi
10 Ağustos 2016 00:12

İyi geceler dilerim..

Bilgin bey 37 yaşındayım ve 20 senedir kan hapları kullanmaktayım.Bugünkü test sonuçlarım ferritin:7 demir:20 demirbağlama:351 ferro sanol duadenol günde 2 defa kullanmaktayım.Her ay kontrollerimde ilaç ayarlaması yapılıyor lakin ilaçlardan kurtulamadım önerinizi duymak isterim teşekkür ederim..

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Bilgin Silan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın.. bir insan 20 senedir kan hapları kullanmaz. kullanmamalı. kadınlarda kronik kayıp oldugu icin zaman zaman açık olması normal ama kanama düzeyiniz fazla değil ve düzenli ise çözülmesi gereken başka bir sorun var demektir. barsaklarımız ikinci beynimiz gibidir. ve bizim tüm sistemlerimizi etkileyebilir. emilim bozukluğu olabilir bu da keik iliğinden yeteri miktada kan hücresi üretimi olmasını engelleyebilir. bu ihtmiallerden birisi sadece. klasik kan testleri ile tespit edilemeyen ancak ESG dediğimiz cihazlar ile vücut enerji titreşimini değerlendirerek nerede ne gibi sorun var hangi gıdalara karsı hassasiyetini var veya hangi mineral eksikliğiniz var kabaca tespit etmek mümkün. ortaya çıkan duruma göre tedavi planlaması yapılıyor. bulundugunuz ilde varsa yaptırmanızı tavsiy ederim. yada izmire yolunuz düşürese beklerim bütünsel acıdan bir fdeğerlendirme yapmak mğümkün olur. sevgiyel kalın

11 Ağustos 2016 09:37
YS
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim Bilgin bey bende İzmirde yaşıyorum.Tavsiyelerinizi uygulayacağım.İyi geceler olsun..

12 Ağustos 2016 00:48
Uzm. Dr. Bilgin Silan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Rica ederim. sevgiyle kalın

12 Ağustos 2016 11:22