kf
Soru Sahibi
23 Kasım 2015 19:27

insulin direnci ve emzirme

Doktor hanım merhaba, Benim 1,5 yaşında oğlum var, hala emziriyorum. İnsülin direnci çıktı tokluk insülin 202. Emzirdigim için ilaç kullanmadan nasıl bir tedavi uygulanabilir? Aynı zamanda d vitaminim düşük 7,96 çıktı. Şeker yüklemesi 75 gr sonuçları normal (açlık 84, 1saat 148, 2 saat 131) gebelikte gebelik şekeri çıkmıştı, diyetle kontrol altında tutabildik. Kilom var, 165 boy 80 kiloyum. Ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Füsun Saadet Baloş Törüner
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

İnsülin direnci kilo ile direkt ilişkilidir. Kilo verirseniz insülin direncinde de düzelme olacaktır. Bunun için de az ve sık yemeniz, egzersiz yapmanız gerekir. D vitamini eksikliği için doktorunuz D vitamini takviyesi yapacaktır.

27 Kasım 2015 22:14