KM
Soru Sahibi
28 Kasım 2011 18:32

implant ve zirkonyum protez

iyi akşamlar. bende diş gıcırdatması var yıllardır bu yüzden dişlerimin boyu kısaldı ve bazı dişlerimin minelerinde aşınma var. ve sanırım 2 tane implant yapılacak. ve tüm dişlerim zirkonyum protez ile kaplanacak. bu yapılacaklarla ilgili önerileriniz nelerdir ve izmir de önerebileceğiniz diş doktoru var mı

1 cevap
Cevaplar (1)

iyi akşamlar...diş gıcırdatması için başında bazı tedbirler almak gerekirdi gece plağı gibi ..gece plağı kullanmadıysanız ve dişlerdeki aşınma çok fazla değilse kullanın..; Ancak aşınma gözle görülür durumda ise ve dişlerde hassasiyet başladı ise yapılacak tek şey dişlerin kaplanmasıdır..bu da zirkon veya normal porselenle( metalli) olabilir ..ama protezler yapıldıktan sonrada muhakkak gece plağı kullanın yoksa onlarında kırılması söz konusu olbilir...

28 Kasım 2011 18:52