BM
Soru Sahibi
19 Mart 2014 09:34

İmplant ve Yaş sorunu

Meraba yaşım 17. 3-4 ay önce sağ ve sol alt ortadaki azı dişlerim çekildi doktor bana implant takacağını söyledi ben daha taktırmadım başka bir doktora sordum 18 yaşımdan sonra olabilceğini söyledi. Dişlerimi çeken doktor ise hemen takması gerektiğini söylüyor ve taktırmasam çene kemiğimin güçsüzleşeceğini vede zamanla dişlerimin kayacağını ve implant taktırmanın mümkün olamıyacağını ifade ediyor.Fizik tedaviden aldığım rapora göre kemik gelişimim daha tamamlanmamış. Eğer şimdi taktırsam bi zararı olurmu. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Çağrı Can
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Melih Bey, Çene gelişiminin tamamlanmamış olması dolayısıyla 18 yaşınızı doldurduktan sonra implant yaptırmanızda fayda vardır. Geçmiş olsun...

19 Mart 2014 13:21