ÇE
Soru Sahibi
12 Mart 2015 03:44

Implant sonrası dudak ve çenede his kaybı

Hocam; alt ceneme bır adet implant yerleştırılmesı sonrası tam implant olan yerde değil de onun medıalındki 3 dişimde aynı seviyedeki dudak ve çenemde his kaybı oluştu. Işlemdn ıkı gun Sonra bıraz veda oynatılarak yukarı Çekildi , 2 hafta oldu ve his kaybım düzelmedi.bu sırada tomografıide implantın su an Sınıre temas etmediği söylendi. B vıtamini alıyorum, elektrık akımı şeklinde fızık tedavı alıyorum. İyileşme sürecinin değişken olabıldığı ni öğrendim. Sorum şu; başka yapabileceğimbir şey var mı, vida çıkarılmalı mı?, , doktor bunu yaparken sık fılmler Çekerek fark edemezmıydı cunku karşı tarafada implant yapılacaktı fakat vazgeçtim. En önemlisi bu hasarın 'kalıcı' olduğu vakalar var mı. (34 yaşındayım ek hastalığım yok) Çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Ata Anıl
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

Merhabalar. 1.implat dendiği gibi sinire oturmuyorsa artık yapacak birşey yok. 2.İmplant yuvası hazırlanırken sinire gelinmişse de hasar oluşabilir.Bu hasar iyileşme için daha uzun süre gerektirebilir. 3.Ayrıca illa ki sinire implantın değmesi gerekmez ,flap kaldırılınca ameliyat aletlerinin baskısı nedeniyle de bu şikayet oluşabilir. saygılarımla Dr Ata Anıl

16 Mart 2015 11:41