AM
Soru Sahibi
20 Kasım 2012 19:32

İlaç hakkında

Hocam merhaba, 2 yıla yakındır Lustral 100mg antidepresan ilaç kullanıyorum.İlacın bu kadar uzun süre kullanımına karşı herhangi bir organıma (karaciğer,böbrek vs. gibi) zararı olurmu. Zararları var ise bu etkileri vücudumdan nasıl atabilirim? (spor,beslenme şekli,bitki çayı vs.. gibi) Bilgilerinizi rica ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba , İlacın kullanımı sırasında genellikle ağız kuruluğu ve terleme artışı , baş dönmesi ve tremor , diyare/yumuşak gaita, dispepsi ve bulantı , iştahsızlık, uykusuzluk ve somnolans , seksüel disfonksiyon (esas olarak erkeklerde ejakülasyon gecikmesi) görülebilir. İlacın kesilmesinin ardından rapor edilen semptomlar: ajitasyonu, anksiyeteyi, baş dönmesini, baş ağrısını, bulantıyı ve paresteziyi içerir.Her ilacın yan etkisi olduğu gibi lustralın da yan etkileri mevcut ancak iki yıldır lustral kullanıyorsanız bu çok uun bir süre.Tüm ilaçlar gibi lustralın da kullanımı mutlaka doktor hatta psikiyatrist kontrolünde olmalıdır.Size önerim bol su içmeniz ancak en kısa zamanda bir psikiyatriste muayene olmanızdır.

18 Aralık 2012 21:13