BM
Soru Sahibi
13 Aralık 2017 01:05

İgA düşüklüğü

Hocam iyi günler Oglum 28 aylık yaklaşık 10 aydır astım tedavisi görüyor Sabah akşam pulmukort Kriz anlarındada ventolin İkisinde nebulatör ile. Çok şükür 4 aydır ventolin kullanmamamız gerekmedi immün testleri yeni istendi Ve sonuçları ; İgA 38,2 aralık:*** *** ** İgG 730. Aralık:*** *** ** İgM 68,8 aralık:*** *** ** Total igE 87,9 İgA ile ilgili internet te pek güzel seyler yazmıyor ne yapmalıyız igA düşüp çıkarmı ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ferhat Çatal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

IgA ve diğer ıg değerlerini yaşına göde değerlendirmek gerekir. 28 ay için normal değer: *** *** ** arasıdır. Dolayısı ile sizin bebeğinizin değerleri normal sınırlardadır. Geçmiş olsun.

13 Aralık 2017 08:42