ED
Soru Sahibi
15 Temmuz 2015 01:53

İdrar yolu enf.

Hocam merhabalar 7 yasında kızımın labial füzyonu vardı bebekliğinden beri tam 6 kere acıldı suanda sorunu yok ancak sık idrara cıkma problemini cok sık yaşıyoruz en son idrar tahlili lökosit 3 4 eritrosit 8 10 diger değerler normal kültüründe bakteri üremedi sekerine bakıldı aclık tokluk normal gaita normal ultrason sorunsuz ancak gecmedi bactrim 200 mg gunde ıkı defa 5 ml içti 23 kg kızım baska bir doktor yetmediğini soyledi uc sonrasında suprax 100 mg basladık suan 5. Gunu gece kalkmaları kalmadı ancak hala azda olsa devam ediyor bobrek reflüsü olabilir dendi ilaclı bir filmden bahsedildi gunlük hali gayet iyi ateş ishal kusma vs yok bir aydır devam ettiği için panik oldum bayramda girecek araya gecikmiş bir durum olur mu ıkı kere yanma var dedi o kadar ancak karın ağrısıyla tuvalete gidiyor fakat idrara cıkınca gectiğini soyluyor başla birşey olabilir mi yol gösterirseniz sevinirim dısarı cıkarken bile gidecegımız yerde tuvalet var mı demeye baslamıştı ılı gundur raz daha iyi simdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cihangir Akgün
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Hastanızın yaşındaki kız çocuklarında idrar kesesi bozukluğu,buna bağlı idrar kaçırma ve sık idrar yolu enfeksiyonu olabilmekte. Ayrıntılı değerlendirme için size en yakın çocuk nefroloji merkezine başvurmanızı öneririm. Sağlıklı günler.

12 Ağustos 2015 11:20