BA
Soru Sahibi
11 Aralık 2017 14:06

İdrar Yollarında Yanma

Hocam merhaba 19 yaşında bayanım şubattan beri sabhları kalktigimda yanma sikayetim oluyor ama bildigimiz o dayanilmaz olan idrar yolu enfeksiyonu değil onun gibi ama o kadar siddetli degil oglene dogru 3 4 bardak su içince sık tuvalete gidiyorum ve geciyor aksama kadar bisey yok yine sabahlari girdigimde oluyor 3 4 farkli doktora gittik hepsinde idrarima bakıldı enfeksiyon cikmadi hic birinde kanda yok sekerden suphelendiler. Kanima bakildi oda yok ultrason bobreklerime ve mesaneye bakildi vs girdim ondada bisey çıkmadı su aliskanligim yoktu hic gunde 1 2 bardak icerdim o zamandan sonra kendimi alistirdim artik 1.5 lt iciyorum gunde hatta daha fazla sık da gitmiyorum alıştı artık vucudum ama bazen unuttugum zamanlar oluyo yine ayni sikayetim oluyo kucukkende olurdum cok surekli kultur yapilirdi ama bisey cikmazdi bu yil ben su icince o seyin kayboldugunu farkettim ve cok fazla idrarimi tutuyorum sizce bu olan rajatsizligin. Su icmemekle, idrar tutmakla yada vajinanin iyi temizlenmemesiyle ilgili olabilirmi sınavlarima calisiyorum ve moralim cok bozuk bu seyden dolayi kilom iştahım her şey yerinde hatta çok fazla yemek yerim kendi kendime kötu bişey olsa bunlar olmazdı diyorum nolur bana yardım edin 2 3 ayri doktorlara gittigimizden annemde artik sıkıldı psikolojik olark oyle hissediyosun diyor. Neyse sorularimi ayri ayri cevaplarsaniz sevinirim vakit ayirdiginiz icin tesekkurler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Testler normal çıkması kötü bir durum olma ihtimalini düşürüyor. Idrar tutan bayanlarda mesane düzensizlikleri olabilir. Bu durum mesanede davranışsal değişikliklere neden olabilir. Bu durum idrar tutma alışkanlığından vazgeçmekle ve su günde en az 1,5 lt içmekle geçebilir. Geçmeyen durumlarda ilaç tedavisi başlanabilir. Saygılarımla

11 Aralık 2017 18:01