AB
Soru Sahibi
11 Şubat 2015 17:02

Hocam yaşadığım sorun reflü müdür, kendimi nasıl rahatlatabilirim?

Emin Hocam merhaba, yaklaşık 10 gündür kalbimde ve sırt çevremde ağrı hissediyordum. 2 gün önce bu sebeple kardiyologa gittim, ekg falan çekildi kalbime ultrason tarzı bir cihazla bakıldı bir sorun olmadığı söylendi. Kardiyologun bu bilgilendirmesinden sonra nasıl olduysa kalp ve sırt ağrılarım geçti, ancak 2 gecedir göğsümün tam ortasında bir ağrı hissediyorum baskılayıcı şekilde. Sanki gaz varmış da çıkaramıyorum, rahatlayamıyorum beni bunaltıyor gibi. Yaklaşık 5-6 ay önce de böyle bir sorunla karşılaşmıştım, meteospasmyl kullanmıştım 1-2 hafta sonrasında kendiliğinden geçmişti. Şimdi biraz internetten araştırdım ve reflü olabileceğini gördüm. Ancak herhangi bir öksürük, midede yanma ya da ağza ekşimiş bir tat gelme durumu yok. Sadece göğsümün ortasında bir sebepten dolayı ağrı var ve nefes almamı zorlaştırıyor sanki. Bunun sebebi ne olabilir ve buna nasıl bir çözüm bulabilirim? Sorduğum uzmanlar bir dahiliye uzmanı ile görüşmen gerekli dedi, ben de bu sebeple sizin gibi alanında uzmanlaşmış biriyle konuşmak istedim. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Emin Akyıldız
Dahiliye - İç Hastalıkları

Sayın Arslan; Anlattığınız şikayetler irritabl barsak sendromunu hatırlatıyor.Ama reflüdede buna benzer şikayetler olabilir.debridat fort tab. 2*1 4 ay kullanın.

12 Şubat 2015 11:06