AO
Soru Sahibi
12 Ekim 2012 20:47

Hocam yardım edin lütfen

Hocam varikosel ameliyatını 14 yaşında oldum. 24 yaşında iken doktorlar bir kontrolde tekrar varikosel başlamış olabileceğini söylediler. Bunun için spermiyogram testi yaptırdım ve şu sonuçlar çıktı: Hareketli sperm yüzdesi: hızlı ileri %40, yavaş ileri %30, hareketsiz %30 Sperm Morfolojisi: normal:%5, Baş anomalisi %93, kuyruk anomalisi %18, Likefikesyon: 15 dk Aynı dönemlerde hormon testinde: estradiol 61,39 pg/ml, testosteron 9,01 ng/ml çıkmıştı. Skrotal renkli doppler incelemesinde ise sağ epidimde basit anekoik bir kist hariç herşey normaldi. Şimdi 26 yaşında ve evliyim. Bu sonuçların çocuk sahibi olmaya etki edip etmeyeceğini çok merak ediyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

geçmiş olsun ileri hızlı sperm sayısı ve baş anomalili sperm sayısının fazla olması nüks varikoseli akla getirebilir.iyi bir merkezde renkli doppler skrotal usg çekilmesi gerekli.

19 Kasım 2012 14:13