ÇÜ
Soru Sahibi
5 Şubat 2007 00:00

hocam test sonucunda bu degerler var bana bu konuda yardımcı olup öneri sun

hocam test sonucunda bu degerler var bana bu konuda yardımcı olup öneri sunabilirmisiniz Üre: 24 kreatin:0,92 DBIL:1 TBIL:2.91 AST:611 ALT:2177 GGT:117 potasyum:5,8 sodyum:137 ANTİ HBS:49,94 POZİTİF ANTİ HCV:0,07 NEGATİF HBSAG:0,00 NEGATİF YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

A hepatiti geçiriyor olduğunuzu sanıyorum. Hafif düzeyde sarılığınız Yüksek karaciğer enzimleriniz hepatiti düşündürüyor ama A hepatiti dışındaki viral markerleriniz negatif. HAV araştırılmamış. Bu bir tahmin ama tabii hangi klinik ve öyküyle bu testler yapıldı ben bilmiyorum. Belki böyle bir durum bazı ilaçların(tüberküloz ilaçları, statin grubu antilipemikler vs.) kullanımı(toksik hepatit) ile de olabilir. Sonuçta aslında benim yanlız bu değerlere bakıp bir yorum yapmak pek uygun değil. Geçmiş olsun.

9 Şubat 2007 00:00