Kz
Soru Sahibi
7 Şubat 2011 13:42

hocam mrb 8 aylık evliyim ve 25 yaşındayım çarşamba günü rahim ağzı yaramı

hocam mrb 8 aylık evliyim ve 25 yaşındayım çarşamba günü rahim ağzı yaramı 2. kez dondurdum bol akıntım oluyo fakat akıntımn rengi her geçen gün koyulaşıyo şu an turuncu oldu neden acaba? bir de bebek düşünüyorum nasıl davranmalıyım bu işlemden hemen sonra hamile kalmamın sakıncası olurmu? şimdiden çok tşk ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Tonguç Gündüz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Rahim ağzı dondurulduktan sonra yaklaşık 15 gün kadar bol bir akıntı olabilir. Ancak akıntı rengi koyulaştıysa ve kötü koku da varsa eğer tekrar doktorunuza başvurmanızda fayda var. 1-2 ay içerisinde korunmayı bırakıp gebelik için denemelere başlıyabilirsiniz. Saygılar.

12 Şubat 2011 09:40